PROMOTIVE EFB – TECHNOLOGINĖ NAUJOVĖ AKUMULIATORIAMS

VARTA® „Promotive EFB“ – tai specialiai suprojektuoti akumuliatoriai, skirti reikliausioms komercinėms transporto priemonėms, kurių akumuliatoriams būdingi dažni iškrovimo ir įkrovimo ciklai. Akumuliatoriai „Promotive EFB“ atitinka griežtus atsparumo vibracijoms reikalavimus, taip pat tais atvejais, kai jie montuojami ant galinės ašies (balninio vilkiko kėbulo rėmo gale). Jų technologinės savybės užtikrina didesnį efektyvumą ir patikimumą kelyje. Naujoviškas rūgšties cirkuliatorius veiksmingai apsaugo nuo elektrolito stratifikacijos (susisluoksniavimo), kuri dažnai sukeldavo problemų gilaus akumuliatoriaus iškrovimo atveju. Akumuliatoriai „Promotive EFB“, gaminami Europoje pagal aukščiausius kokybės standartus, užtikrina patikimą elektros energijos tiekimą komercinėms transporto priemonėms ir stipriai sumažina su akumuliatoriais susijusias prastovas.

Atsparumas vibracijoms

Naudojami šiluminiai klijai apsaugo plokštelių jungtis nuo iširimo, todėl akumuliatoriai yra dar atsparesni vibracijoms. Šiluminiai klijai papildomai sustiprina plokštelių jungties vietas ir apsaugo jas nuo pasislinkimo, todėl padidėja jų atsparumas vibracijoms netgi esant sudėtingoms eismo sąlygoms.
Ilgesnė eksploatacijos trukmė
Šie akumuliatoriai ilgiau, lyginant su įprastiniais akumuliatoriais, eksploatuojami.
„EFB“ technologijos savybės
Papildoma poliesterio danga tarp plokštelės ir skyriklio sutvirtina konstrukciją ir išlaiko aktyvųjį plokštelių svorį, todėl jos nenukrinta. Tai užtikrina didesnį atsparumą gilaus iškrovimo ciklams ir greitą įkrovimą.
Klijuota danga išlaiko akumuliatoriaus plokšteles tinkamoje padėtyje visą laiką ir bet kokiomis sąlygomis.

Elektrolito cirkuliacija

Rūgšties cirkuliatorius apsaugo nuo elektrolito stratifikacijos. Tai yra konstrukcijos elementas, kuris veikia transporto priemonei judant – taip užtikrinama nuolatinė elektrolito cirkuliacija akumuliatoriaus viduje. Elektrolito tankis išlieka vienodas, todėl užtikrinamas didesnis įkrovimo lygis ir ilgesnė akumuliatoriaus eksploatacijos trukmė.

KAIP PARUOŠTI AKUMULIATORIŲ ŽIEMAI

Atminkite keletą paprastų taisyklių:

  • Užvedant variklį sudėtingomis žiemos sąlygomis, nereikėtų tuoj pat įjungti visų elektrą naudojančių įrenginių.
  • Prieš užvedant variklį, reikia paspausti sankabos pedalą, kad būtų sumažintas starteriui tenkantis pasipriešinimas, o kartu ir akumuliatoriaus srovės naudojimas.
  • Papildoma įranga, naudojanti daug elektros energijos, pavyzdžiui, stiklų, veidrodėlių ar sėdynių šildymas, užvedus variklį turi būti išjungta atitinkamam laikui, per kurį generatorius gali įkrauti akumuliatorių.
  • Važiuojant automobiliu trumpus atstumus, reikia nepamiršti stebėti akumuliatoriaus būklės ir, jei reikia, jį įkrauti – ypač žiemos metu.
  • Atminkite, kad krauti akumuliatorių reikia ne didesne srove nei 1/10 jo talpos (pavyzdžiui, 60 Ah – 6 A, 100 Ah – 10 A). Tokiu būdu išvengsite akumuliatoriaus perkrovos, kuri gali jį sugadinti.
  • Prieš žiemą reikia atlikti akumuliatoriaus paruošimo darbus, t. y. išvalyti patį akumuliatorių ir jo kontaktus, patikrinti krovimo įtampą ir srovės nuotėkį automobiliui stovint. Nešvarus ir drėgnas akumuliatorius išsikrauna, nes jo korpusas tampa laidus, užteršti kontaktai sąlygoja įtampos kritimą, per didelė arba per maža įkrovimo įtampa sugadina akumuliatorių, o dėl didesnio nei 50 mA srovės nuotėkio stovint akumuliatorius gali išsikrauti vos per kelias dienas, kai automobilis nenaudojamas.