„LUMAG“ – KOKYBĖ, KURIA GALIMA PASIKLIAUTI

Lumag logo

Bendrovę „Lumag“ 1988 metais įkūrė Marekas Žakas, dabar esantis pagrindiniu akcininku ir valdybos pirmininku. Domėjimąsi frikcinėmis medžiagomis jis pavertė pasaulinio lygio verslu. Per 28 metus bendrovė padarė didžiulę technologinę pažangą ir šiandien siūlo ypač kokybiškas stabdžių trinkeles bei frikcines dangas. Visa produkcija gaminama pačiai bendrovei priklausančioje gamykloje Lenkijoje.

Lumag gamyklos panorama

Bendrovė gamina stabdžių trinkeles ir frikcines dangas, skirtas sunkvežimiams (prekės ženklas „Lumag“) bei lengviesiems ir komerciniams automobiliams (prekės ženklas „Breck“). Į lengviesiems automobiliams siūlomų prekių asortimentą įeina ir stabdžių diskai. Šiandien bendrovė į užsienį eksportuoja daugiau kaip 82 % savo produkcijos. Didžioji eksporto dalis skirta Vakarų Europai. Gaminių įvairovė, atsižvelgiant į automobilių tipą, apima nuo 75 iki 95 % viso automobilių parko. Bendrovei „Lumag“ priklauso du centriniai sandėliai, kurių vienas įsteigtas Lenkijoje, o kitas – Jungtinėje Karalystėje. Pastarojoje šalyje bendrovė taip pat yra įkūrusi ir savo filialą.

Visa bendrovės produkcija gaminama moderniausioje Centrinės ir Rytų Europos frikcinių medžiagų gamykloje, kuri įkurta Lenkijos vakarų regionui Didžioji Lenkija priklausančiame Budzynio mieste. Gamykloje, kuri užima beveik 19 tūkstančių kvadratinių metrų plotą, sumontuota moderni įranga, iš kurios kaip pavyzdžius galima paminėti pagal užsakymą sukurtą maišymo liniją, skirtą gaminti frikcinėms medžiagoms, ir visiškai automatizuotas technologines linijas. Be to, gamybos linija neseniai papildyta aukščiausios klasės staklėmis, kuriomis gaminami tarpikliai arba triukšmo mažinimo plokštelės. Gamykla pastatyta ten, kur kertasi pagrindiniai transporto maršrutai. Vos už 60 km esantis Poznanės Lavicos oro uostas ir A2 magistralė yra puikūs strateginiai logistikos operacijų objektai.

„Lumag“ sėkmės pagrindas – naujoviški technologiniai sprendimai, sukurti pačios bendrovės mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros centre, ir aukščiausios kokybės žaliavos. Sutelkus visą gamybos procesą po vienu stogu, pavyko tiesiogiai pagerinti bendrovės produkcijos, taip pat ir tos, kuri tiekiama automobilių gamintojams, kokybę. Šalia gamyklos įsikūręs skyrius, atsakingas už naujų technologinių sprendimų kūrimą, todėl gerokai sparčiau diegiamos naujoviškos idėjos ir gaunamas grįžtamasis ryšys.

„Lumag“ gamyklos prioritetai – ergonomiškumas, ekonomiškumas ir ekologiškumas. Šiomis nuostatomis besiremianti įmonė gali didžiuotis įvairiais sprendimais, užtikrinančiais efektyvią ir darnią gamybą. Geru tokių sprendimų pavyzdžiu yra efektyviosios gamybos (angl. Lean Manufacturing) sistema, užtikrinanti veiksmingą bendrovės išteklių valdymą ir leidžianti atsisakyti perteklinių gamybos proceso komponentų. Be to, Budzynio gamykla įrengta taip, kad gamybos proceso metu būtų užtikrinamas aukščiausias darnos lygis, pavyzdžiui, taikant maksimalaus šilumos regeneravimo metodus. Juos įdiegusi bendrovė atitinka įvairius tarptautinius reikalavimus. Atitiktis patvirtinta sertifikatais, pavyzdžiui, ISO 14001 ir ISO/TS 16949.

Bendrovės asortimentą sudaro gaminiai, skirti įvairiausiems automobiliams – nuo lengvųjų ir komercinių automobilių iki sunkvežimių. Be to, visi „Lumag“ ir „Breck“ gaminiai ne tik turi privalomus ECE R-90 sertifikatus, bet ir yra nuolat bandomi inerciniuose stenduose bei automobiliuose. Be to, bandymai periodiškai atliekami ant Grosgloknerio kalno Alpėse, Ispanijos žiedinėje trasoje „Mojacar“ arba lenktynių trasose. Dėl to bendrovės asortimentą sudarantys gaminiai atitinka ne tik automobilių gamintojų bei stambių tiekėjų, dirbančių nepriklausomoje automobilių rinkoje, bet ir kiekvieno vairuotojo reikalavimus. Netrukus šių metų parodoje „Automechanika“, Frankfurte, bendrovė pristatys naująją savo gaminių liniją, skirtą aukščiausios klasės lengviesiems automobiliams.

Neseniai vienas garsiausių Lenkijos ralio vairuotojų, Europos ralio čempionas ir Dakaro ralio trečiosios vietos laimėtojas Kšištofas Holovčicas tapo prekės ženklo „Breck“ ambasadoriumi. Faktas, kad bendrovė pradėjo bendradarbiauti su taip išgarsėjusiu automobilių sporte žmogumi, liudija dinamišką šio prekės ženklo populiarėjimą.

Komercijos skyriaus vadovas Lukašas Žakas sakė:

„Norime plėstis ir ieškoti savo gaminiams naujų rinkų. Būtent dėl to nusprendėme asocijuotojo tiekėjo teisėmis įstoti į labai gerbiamą organizaciją „TEMOT International“. Būdami TEMOT dalimi turime galimybę keistis žiniomis bei patirtimi. Puikiai suprantame, kad 21-asis amžius yra informacijos era. Mes taip pat viliamės rasti organizacijoje naujų verslo partnerių ir ateičiai užmegzti naudingų santykių. Vertiname jų žinias bei vietinių rinkų išmanymą ir nuoširdžiai tikime, kad pridėjus mūsų patirtį stabdžių srityje, šis bendradarbiavimas virs naudingu abiems pusėms.“

Išsamesnės informacijos apie „Lumag“ pateikiama interneto svetainėje www.lumag.pl/en/.