„BTA“ SUNKVEŽIMIŲ GUOLIAI – PATVIRTINTA KOKYBĖ

„BTA“ PREKĖS ŽENKLO SUNKVEŽIMIŲ GUOLIAI YRA KRUOPŠČIAI BANDOMI „INTERMEKO EUROPE“ SP. Z O.O. LABORATORIJOJE. ATLIKTŲ BANDYMŲ REZULTATAI VIENAREIKŠMIŠKAI PATVIRTINA, KAD „BTA“ PRODUKTŲ KOKYBĖ JOKIAIS ATŽVILGIAIS NEATSILIEKA NUO GAMINTOJŲ, TIEKIANČIŲ PRODUKTUS PIRMAJAM MONTAVIMUI, GUOLIŲ KOKYBĖS.
BTA prekės ženklas atsarginių dalių rinkoje gyvuoja jau daugelį metų. Pradžioje jis buvo susijęs su produktų tiekimu lengvųjų automobilių rinkai, tačiau laikui bėgant, įgyjant klientų pasitikėjimą, siūlomų dalių asortimentas buvo išplėstas – taip pat pasirodė sunkvežimiams skirtos dalys. Šiuo metu „Inter Cars“ tinklo prekybos vietose galima rasti kompleksinį BTA guolių pasiūlymą. BTA pasiūlymo pagrindą sudaro ratų guolių remonto rinkiniai ir integruotos stebulės, tinkamos daugeliui transporto priemonių. Sunkvežimių rinkai skirtas BTA asortimentas kartu apima ir ratų stebules bei guolius, skirtus tiek patiems automobiliams, tiek ir puspriekabėms.
Vizualiai sunkvežimių guoliai nelabai skiriasi nuo lengvuosiuose automobiliuose naudojamų guolių. Tačiau darbinių apkrovų vertės ir kintamumas jiems kelia daug didesnius reikalavimus. Jeigu lengvuosiuose automobiliuose krovinys sudaro maždaug 50 % nuosavo transporto priemonės svorio, sunkvežimiuose didžiausi kroviniai gali siekti iki 300 % nuosavo transporto priemonės svorio. Esant tokioms didelėms apkrovoms, pagaminimo kokybė tampa ypatingai svarbi. Net ir mažiausi medžiagų arba geometrijos defektai tiesiogiai veikia sumontuoto guolio ilgaamžiškumą.

KOMPAKTIŠKAS GUOLIS

Transporto priemonių ratų guoliai yra elementai, kurie susidėvi įprasto naudojimo metu. Todėl po to tam tikros ridos juos reikia keisti. Dar projektavimo etape yra numatomas atitinkamas guolių tarnavimo laikas ir patvarumas, tai dažniausiai nurodoma planuojamos ridos verte (tūkstančiais kilometrų). Taigi, neatsižvelgiant į transporto priemonės naudotojo rūpestį, ateina laikas, kai guolį reikia keisti.
Pirmaisiais guolio susidėvėjimo požymiais yra triukšmas, cypimas arba kiti garsai, intensyvėjantys posūkiuose. Tokius požymius ignoruojant ilgesnį laiką, dalis gali būti visiškai sunaikinta ir – blogiausiu atveju – lemti visišką transporto priemonės sustojimą ar netgi automobilio kontrolės praradimą.
Dauguma šiuo metu naudojamų guolių yra kompaktiškos, neišardomos konstrukcijos. Jiems sugedus, reikia keisti visą komponentą, o ne tik sugadintą dalį. Toks sprendimas pasižymi įvairiais privalumais. Visų pirma, sutrumpina montavimo laiką, o kartu užtikrina visų bendradarbiaujančių elementų pakeitimą. Tai taip pat sumažina montavimo klaidų galimybę.
Dėl šių priežasčių kompaktiškų guolių naudojimo suteikiamas laiko taupymas ir prastovų rizikos sumažinimas tiesiogiai prisideda prie išlaidų taupymo.
Svarbi tik vieną sąlyga – naudojami kompaktiški guoliai turi būti aukštos kokybės!
NEPRIKLAUSOMI TYRIMAI
BTA kompaktinius guolius įtraukiant į „Inter Cars“ prekybos tinklo pasiūlymą, buvo patikrinta jų kokybė.
Šiuo tikslu buvo atsitiktinai atrinkti kompaktiški BTA guolių pavyzdžiai, kuriuos perdavėme nepriklausomai laboratorijai „Intermeko Europe“ Sp. z o.o.
Laboratorija „Intermeko“ jau daugelį metų vykdo atsarginių dalių bandymus. Remiantis jų patirtimi ir Europos standartus atitinkančia bandymų programa, atlikome nemažai BTA produktų bandymų.
Laboratoriniai bandymai apėmė:
• geometrinius matavimus,
• bendradarbiaujančių paviršių šiurkštumo analizę,
• sudėtinių dalių tvirtumo matavimus,
• atitinkamo guolio gamybai panaudotos medžiagos struktūros tyrimus ir analizę.

Atliktais bandymais buvo siekiama gauti kaip įmanoma daugiau informacijos apie BTA produktų kokybę. Žinome, kad laboratorijoje naudojamiems įrenginiams atliekami reguliarūs, periodiniai metrologijos patikrinimai, o taikomi kokybės standartai yra bendri bei privalomi visiems guolių gamintojams.
Gauti bandymų rezultatai nepalieka abejonių: BTA produktai nenusileidžia geriausių gamintojų produktams, pavyzdžiui, SKF ar FAG. Tačiau BTA guolių kainų lygis yra daug konkurencingesnis ir naudingesnis vartotojui, o kartu užtikrinamas patikimumas ir veikimo ilgaamžiškumas. Patikimumas ir ilgaamžiškumas – tai savybės, būtinos sunkvežimių rinkoje. Esame įsitikinę, kad minėti bandymų rezultatai tinkamai patvirtina aukštą BTA guolių kokybę bei užtikrina patikimą jų darbą tūkstančius kilometrų.
Laboratorija
1 pav. Bandymai buvo atlikti laboratorijoje „Intermeko Europe“ Sp. z o.o.
„Intermeko Europe“ Sp. z o.o. vyresnioji bandymų specialistė ELŻBIETA ZWOLSKA:
„Gauti bandymų rezultatai pateisino mūsų lūkesčius. Gavome objektyvius įrodymus, kad BTA guolių kokybė jokiais atžvilgiais nenusileidžia gamintojų, tiekiančių savo produktus pirmajam montavimui, produktų kokybei. Guolių geometrijos pakartojamumas užtikrina paprastą jų montavimą. Tinkamas paviršiaus šiurkštumas garantuoja tylų ir tinkamą guolių darbą. Išmatuotas medžiagos kietumas, atitinkantis ISO standarto reikalavimus, užtikrina tinkamą atsparumą skersinėms ir išilginėms apkrovoms bei ilgesnę eksploatavimo trukmę. O tinkama tiek guolių žiedų, tiek ir vidinių elementų medžiagos struktūra garantuoja BTA guolių matmenų stabilumą.“