„MANN-FILTER“ SALONO FILTRAI, SAUGANTYS VAIRUOTOJUS PROFESIONALUS

Europos aplinkos agentūros įspėjime teigiama, kad „didžiausią pavojų žmonių sveikatai Europoje kelia ore esančios medžiagų kietosios dalelės.“ Dėl to kelių transporto srityje daugiausia dėmesio reikia skirti komercinių transporto priemonių ekipažų apsaugai nuo užteršto aplinkos oro. Filtrus gaminanti bendrovė MANN+HUMMEL, spręsdama šią problemą, sukūrė naują kartą salono filtrų, galinčių sulaikyti beveik 100 % net smulkiausių dalelių, kurios ypač pavojingos sveikatai. Bendrovė taip pat į nepriklausomą atsarginių dalių rinką tiekia šiuolaikiškus kietųjų dalelių filtrus, paženklintus prekės ženklu MANN-FILTER.

Europos aplinkos agentūra (EAA) apskaičiavo, kad Europoje nuo taršos kietosiomis dalelėmis ankstyvoji mirtis kasmet ištinka vidutiniškai 430 000 žmonių. Tai yra įspėjimas, kad užterštas oras gali sukelti ūmių kvėpavimo takų, širdies ir plaučių ligų arba plaučių vėžį.

Kuo mažesnės dalelės, tuo didesnis pavojus sveikatai

mann-filter

Sąvoka „kietosios dalelės“ reiškia ore esančias mažytes daleles, kurios ne iš karto nusėda ant žemės, o kurį laiką lieka sklandyti atmosferoje. Jos atsiranda, pavyzdžiui, iš stabdžių ir padangų dulkių keliuose arba iš namų šildymo sistemų. Kuo mažesnės dalelės, tuo didesnis pavojus sveikatai. Problema yra tai, kad mažos dalelės į kvėpavimo takus įsiskverbia giliau už didesnes. Tai reiškia, kad jos patenka į tas vietas, iš kurių neįmanoma jų iškvėpti. Dalelės, kurių aerodinaminis skersmuo nesiekia 2,5 mikrono (PM2,5), gali įsiskverbti giliai į plaučius. Ypač smulkios dalelės per plaučių alveoles gali patekti net ir į kraują.

Vairuotojus profesionalus saugo MANN-FILTER kietųjų dalelių filtrai

MANN+HUMMEL, didžiausia filtravimo produktų gamybos bendrovė, didelį dėmesį skiria naujausiems kietųjų dalelių pavojaus sveikatai tyrimų rezultatams. Bendrovė, stengdamasi apsaugoti vairuotojus profesionalus, sukūrė salono filtrus, gaminamus iš ypač veiksmingos filtravimo medžiagos. Iš įvairių salono filtrų, kurie gali patikimai sulaikyti kietąsias daleles, galima paminėti kombinuotąjį filtrą CUK 4795 ir dalelių filtrą CU 4795. Juos galima naudoti vietoj pirminių filtrų kai kurių transporto priemonių modeliuose. MANN-FILTER tiekia į nepriklausomą atsarginių dalių rinką dalelių ir kombinuotuosius filtrus, kurie kokybe prilygsta transporto priemonių gamintojų naudojamoms dalims.

Transporto priemonės vėdinimo sistema veikia kaip dulkių siurblys, siurbiantis į vidų užterštą aplinkos orą. Į vairuotojo saloną kas valandą patenka po 420 000 litrų oro. Dėl to labai svarbu naudoti salono filtrą, kuriuo tinkamai išvalius aplinkos orą galima apsaugoti transporto priemonės įgulos sveikatą. Ypač efektyvūs MANN-FILTER salono filtrai labai gerai išvalo įsiurbiamą orą. Pavyzdžiui, dalelių filtras CU 4795 sulaiko 90 % mažiausių, vos 1,0 mikrono skersmens, dalelių, kurios ypač kenkia sveikatai. Jei palygintume, minėtos dalelės yra iki 70 kartų mažesnės už žmogaus plauko storį. Dalelių filtrai sulaiko kietąsias daleles, pavyzdžiui, įvairių medžiagų daleles arba žiedadulkes, o kombinuotuose filtruose yra aktyvintosios anglies sluoksnis, kuris gali pašalinti žalingas dujas, pavyzdžiui, ozoną ir benzeną, o taip pat ir nemalonius kvapus. Pakeisti filtrą į kombinuotąjį paprastai nebūna sudėtinga.

Filtro medžiaga įprastinio transporto priemonės eksploatavimo metu palaipsniui užsikemša. Oras valomas tinkamai tik tada, jei salono filtras keičiamas kas pusę metų.